Vláda nevydala stanovisko k založení Lesnického a dřevařského fondu

Aktualizováno 22. 3. Kabinet na jednání 22. 3. nepřijal stanovisko k návrhu na založení Lesnického a dřevařského fondu, což v novele lesního zákona navrhla skupina poslanců ČSSD, ANO, KDU-ČSL a KSČM v čele s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). Vyplývá to z výsledků jednání kabinetu.

Přečíst celý článek

Vláda zřejmě bude mít připomínky k Lesnickému a dřevařskému fondu

Kabinet bude mít možná připomínky k založení Lesnického a dřevařského fondu, jak je v novele lesního zákona navrhla skupina poslanců ČSSD, ANO, KDU-ČSL a KSČM v čele s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). K předloze by vláda měla dát podle podkladů pro schůzi 22. 3. neutrální stanovisko, mohla by se ale pozastavit nad tím, zda fond vzhledem k očekávaným příjmům naplní předpokládané cíle.

Přečíst celý článek

Vláda projedná novelu zákona o myslivosti

Vláda projedná ve středu 22. března návrh novely zákona o myslivosti připravený Ministerstvem zemědělství. Připomínkové řízení a následné vypořádání připomínek k novele trvalo déle než rok. MZe stále počítá s tím, že normu stihnou zákonodárci projednat do podzimu, kdy skončí mandát současné sněmovně.

Přečíst celý článek