Česko střeží tisíce fotopastí. Dokážou převrátit život, varuje prodejce (zpravy.iDNES.cz)

Primárně měly sloužit lesníkům a myslivcům. Zhruba pět let po uvedení novinky na český trh si však dva ze tří kupců pořizují fotopast kvůli ochraně soukromého majetku, říká prodejce Zdeněk Buben. Krabička podle něj člověku umí převrátit život naruby. „Třeba když zjistí, že mu škodí někdo blízký," líčí.

Přečíst celý článek

Vláda nevydala stanovisko k založení Lesnického a dřevařského fondu

Aktualizováno 22. 3. Kabinet na jednání 22. 3. nepřijal stanovisko k návrhu na založení Lesnického a dřevařského fondu, což v novele lesního zákona navrhla skupina poslanců ČSSD, ANO, KDU-ČSL a KSČM v čele s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). Vyplývá to z výsledků jednání kabinetu.

Přečíst celý článek

Vláda zřejmě bude mít připomínky k Lesnickému a dřevařskému fondu

Kabinet bude mít možná připomínky k založení Lesnického a dřevařského fondu, jak je v novele lesního zákona navrhla skupina poslanců ČSSD, ANO, KDU-ČSL a KSČM v čele s ministrem zemědělství Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). K předloze by vláda měla dát podle podkladů pro schůzi 22. 3. neutrální stanovisko, mohla by se ale pozastavit nad tím, zda fond vzhledem k očekávaným příjmům naplní předpokládané cíle.

Přečíst celý článek