Až polovinu nákladů na lesní techniku je možné získat z dotací (ČRo - vysocina.cz)

Majitelé lesů můžou začít žádat o dotace na lesní techniku. Jak mimo jiné získat až padesát procent z ceny malotraktoru nebo čelního nakladače, poradil lesní hospodář Jiří Pohan.

Přečíst celý článek

Zloděj těžil cizí dřevo (Olomoucký deník)

Velké Losiny – Více jak čtyřicet stromů zmizelo z lesů u Velkých Losin na Šumpersku. Zloděj je někdy v době od 1. července do 5. srpna pokácel a odvezl. Majiteli scházejí smrky, břízy, jasany a lípy, celkem se jednalo o téměř čtyřicet kubíků dřevní hmoty, jejíž hodnotu vyčíslil na téměř třicet tisíc korun.

 
Přečíst celý článek

VLS letos vysadí 11,5 milionů sazenic lesních dřevin, především na Libavé

V rámci obnovy lesa vysadí v letošním roce Vojenské lesy a statky ČR, s. p., (VLS) na svých šesti divizích 11,5 milionů sazenic lesních dřevin. Největší část přitom míří do lokality vojenského újezdu Libavá na Olomoucku, ohrožené kůrovcem a suchem. Polovinu veškeré letošní výsadby u VLS přitom budou tvořit listnaté dřeviny.

Přečíst celý článek

Z Krušných hor mám dnes dobrý pocit. Jsou zelené

Krušné hory se staly v minulém století synonymem pro obrovskou imisní kalamitu. V té době stáli lesníci před úkolem nedopustit, aby hory zůstaly obnažené. O tom, co to znamenalo pro lesnický provoz, si redaktorka Lesnické práce povídala s dlouholetým ředitelem Lesního závodu Klášterec nad Ohří Janem Pavlišem.

Přečíst celý článek