Lesníci a meteorologové upozorňují na zvýšené riziko požárů

Aktualizováno 14. 9. v 19:00 hod. Na většině území České republiky hrozí až do pátku kvůli teplému a suchému počasí vznik požárů, varují meteorologové. Výstraha platí pro dvanáct krajů. Během posledních dní už hasiči likvidovali několik lesních požárů a další přibývají.

Přečíst celý článek

Dlouhá tradice v lesním hospodaření (Zemědělec)

Ministerstvo zemědělství poskytlo v minulém roce z národních zdrojů celkem 384,7 milionu korun na hospodaření v lesích, letos se předpokládá čerpání více než 700 milionů korun. V rámci Programu rozvoje venkova je na období 2014 až 2020 v oblasti lesního hospodářství alokována částka 102,4 milionu eur. Podle ministra zemědělství Mariana Jurečky Česká republika bývá v zahraničí často uznávána za přístup k lesnímu hospodářem. „Je to obrovská tradice, kterou tu máme," uvedl při nedávné návštěvě lesního družstva obcí Přibyslav.

Přečíst celý článek

Kalamita nebude horší (Zemědělec)

Kůrovcová kalamita přes jarní katastrofické odhady nebude horší než v loňském roce. Podle kvalifikovaného odhadu Petra Zahradníka z Lesní ochranné služby letos lýkožrouti napadnou 1,5 až 1,75 milionu kubických metrů dřeva, loni šlo o dva miliony metrů krychlových.

Přečíst celý článek