Sněmovna odmítla senátní úpravy novely zákona 114 k národním parkům

Aktualizováno 2. 3. Nová pravidla pro všechny čtyři národní parky v Krkonoších, Českém Švýcarsku, Podyjí a na Šumavě by měla platit bez senátních úprav. Navzdory stanovisku prezidenta Miloše Zemana dnes Sněmovna potvrdila původní verzi novely o ochraně přírody a krajiny. Senát chtěl v předloze například změnit pasáž o účelu národních parků, zvýšit práva tamních obcí a zrušit patnáctileté moratorium na rozdělování parků do jednotlivých zón podle stupně ochrany.

Přečíst celý článek

Silný vítr poničil Lesům ČR přes 100 000 kubíků dříví

Aktualizováno 1. 3. Silný vítr, který 24. 2. zasáhl Českou republiku, zatím poničil podle předběžných odhadů v lesích státního podniku Lesy České republiky (LČR) něco přes 100 000 metrů krychlových dříví. Představuje to mírně přes jedno procento celoročního objemu těžby dřeva ve státních lesích spravovaných Lesy ČR.

Přečíst celý článek

Nejvyšší představitelé PEFC jednali v Praze s českými lesníky

Nejvyšší představitelé PEFC jednali s českými lesníky 21. února v pražském sídle Vojenských lesů a statků ČR (VLS) o rozvoji certifikačního systému PEFC na národní, evropské i mezinárodní úrovni. Vedle ředitele VLS Josefa Vojáčka se zúčastnili také zástupci Lesů ČR v čele s generálním ředitelem Danielem Szórádem, předseda Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů ČR František Kučera, výkonná tajemnice Lesnicko-dřevařské komory ČR Andrea Pondělíčková a další zástupci českého lesnického sektoru.

Přečíst celý článek