Vláda projedná novelu zákona o myslivosti

Vláda projedná ve středu 22. března návrh novely zákona o myslivosti připravený Ministerstvem zemědělství. Připomínkové řízení a následné vypořádání připomínek k novele trvalo déle než rok. MZe stále počítá s tím, že normu stihnou zákonodárci projednat do podzimu, kdy skončí mandát současné sněmovně.

Přečíst celý článek

FSC se distancovalo od skupiny Schweighofer Group

Certifikační organizace Forest Stewardship Council (FSC) se rozhodla disasociovat od firmy Schweighofer Group. Společnosti tak s okamžitou účinností skončila platnost všech certifikátů FSC, stejně jako všechny další smluvní vztahy s organizací FSC.

Přečíst celý článek

Sněmovna odmítla senátní úpravy novely zákona 114 k národním parkům

Aktualizováno 2. 3. Nová pravidla pro všechny čtyři národní parky v Krkonoších, Českém Švýcarsku, Podyjí a na Šumavě by měla platit bez senátních úprav. Navzdory stanovisku prezidenta Miloše Zemana dnes Sněmovna potvrdila původní verzi novely o ochraně přírody a krajiny. Senát chtěl v předloze například změnit pasáž o účelu národních parků, zvýšit práva tamních obcí a zrušit patnáctileté moratorium na rozdělování parků do jednotlivých zón podle stupně ochrany.

Přečíst celý článek

Silný vítr poničil Lesům ČR přes 100 000 kubíků dříví

Aktualizováno 1. 3. Silný vítr, který 24. 2. zasáhl Českou republiku, zatím poničil podle předběžných odhadů v lesích státního podniku Lesy České republiky (LČR) něco přes 100 000 metrů krychlových dříví. Představuje to mírně přes jedno procento celoročního objemu těžby dřeva ve státních lesích spravovaných Lesy ČR.

Přečíst celý článek