"V pondělí krátce po 15. hodině přijalo Krajské operační a informační středisko hasičů informaci o požáru lesního porostu po těžbě dřeva v katastrálním území Biskupic.
Pár minut po té vyjížděli profesionální hasiči ze Seče a dobrovolné jednotky z Třemošnice, Ronova nad Doubravou a Žlebů. Přesná poloha požáru nebyla známá, a tak hasiči museli najít místo události, ale už z dálky bylo patrné, o jaké místo se jedná.
Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o dvě ohniska požáru, který byl způsoben vypalováním po těžbě dřeva.
Hasiči si rozdělili požáry a začali s hašením. Jelikož bylo místo špatně dostupné, byl k hašení požáru použit vysokotlaký proud vody, který šetří vodu v hasičských cisternách. Hasičům se díky rychlému zásahu podařilo dostat ohniska pod kontrolu a dohasit tak zbývající ohniska požáru.
Tím ale den pro hasiče nekončil. Po 19. hodině večer opět zasahovali profesionální hasiči ze Seče a dobrovolné jednotky z Ronova nad Doubravou a Lipovce u požáru v lesním porostu v Železných horách nad obcí Žlebské Chvalovice ve špatně dostupném terénu.
Hasiči tak se svými cisternami museli zdolat prudké kopce v horách, než k místu zásahu dorazili. Ohnisko požáru bylo ve velmi strmém kopci. Hasiči museli za použití motyk a rýčů odkrývat zeminu, pod kterou se skrývala malá ohniska požáru aby tak zamezili k dalšímu požáru v Chráněné krajinné oblasti Železných hor. Zdeněk Sasín ml."