Ostrava – Už dvanáctý ročník Festivalu dřeva se uskuteční v areálu Slezskoostravského hradu v Ostravě v sobotu 10. září 2016.
Atraktivní závod sportovních dřevorubců Stihl Timbersports Czech Series 2016 začne úderem 13. hodiny. Návštěvníci budou mít možnost vidět jediný kvalifikační závod sportovních dřevorubců světoznámé série Stihl Timbersports v Moravskoslezském kraji.
Na závody do Ostravy přijedou nejlepší závodníci z České republiky a evropský šampion Martin Komárek.
Jako každoročně je na Festival dřeva v Ostravě připraven bohatý program. Letošní hvězdou programu bude Peter Nagy se skupinou Indigo. Představí výběr toho nejlepšího z Best of 30+1 tour na česko-slovenské hudební scéně.
Návštěvníky Festivalu dřeva v Ostravě čekají také zvěřinové hody, odpoledne se na hradě představí i cimbálovka Kubalovci a folklorbeatová skupina Docuku.
Vše doprovodí starodávný jarmark a jarmark řemesel. Pro děti bude připravena naučná a poznávací expozice Lesů ČR, LS Ostrava Cesta do lesa. Lesní ateliér, který připraví Vojenské lesy a statky ČR, pak nabídne tvořivou dílničku pro děti.
Přímo na akci mistři dřevosochaři vytvoří dřevěné sochy a plastiky. Své umění představí výrobci dřevěných hraček, košíkáři, drátenici, keramici, tvůrci suchých vazeb, dárkových a dekoračních předmětů.
Návštěvníci se mohou těšit také na ukázky řemeslnických dovedností a prezentace zahradní a lesní techniky. Vstup na akci je zdarma.