Jak motivovat mladé lidi ke studiu lesnických škol?

Problematika personálního zajištění fungování lesnicko-dřevařského sektoru je zásadní a strategickou otázkou mající vliv na celkovou konkurenceschopnost oboru a jeho rozvoj. I proto redakce Lesnické práce požádala několik lesnických osobností o jejich názor na to, jak studiu lesnických škol, ale v podstatě i práci v oboru vrátit atraktivitu a zvýšit motivaci ke studiu lesnických oborů.

Přečíst celý článek

Spor o výroky ve Varnsdorfu mohla rozseknout nahrávka

Zpochybnil šéf ANO Andrej Babiš existenci koncentračního tábora v Letech, nebo jen jeho slova server Aktuálně.cz vytrhl z kontextu? Odpověď mohla dát novinářka MF Dnes, která patří do Babišova koncernu Agrofert, Andrea Angermannová, která si – jak Právo vypozorovalo z fotografií – značnou část Babišových slov na jeho návštěvě ve Varnsdorfu 1. září nahrávala.

Přečíst celý článek

Palmový olej podle studie škodí, náhražky však ještě více

Rostoucí spotřeba palmového oleje zatěžuje stále více životní prostředí. Nahradit ho jinými rostlinnými oleji je však obtížné, protože jejich ekologické dopady jsou ještě horší. K tomuto závěru dospěla podle rakouské stanice ORF studie, kterou zpracovala poradní firma Agripol pro ekologické sdružení World Wide Fund For Nature (WWF).

Přečíst celý článek