Agresivita v lese: Lesní cesty nepatří „jen“ veřejnosti

Řidiče kamionu, který z lesa odvážel dříví, tento týden na Šumavě brutálně napadli dva cyklisté. Vadilo jim, že se musí na lesní cestě nákladnímu vozu vyhnout. Incident vyšetřovaný policií lesníky pobouřil. S agresivitou se totiž setkávají, zejména v turistických oblastech.

Přečíst celý článek

Les trvale tvořivý – vůle chtít je na začátku to nejdůležitější

Koncepce hospodaření ŠLP Křtiny je charakterizována heslem „Pestré lesy pro klimatickou změnu". Na území ŠLP Křtiny je tak realizováno 16 hospodářských modelů dle konkrétních přírodních podmínek. Jedním z nich je Dauerwald: smíšený nestejnověký les s využíváním jednotlivého a skupinového výběru – freestyle pěstební techniky. Rozhovor a video reportáž ze ŠLP Křtiny.

Přečíst celý článek

Buk versus bříza, jak rostou na holině

Nejen lesníci se obávají, že současné chřadnutí a velkoplošný rozpad smrkových porostů povedou ke ztrátě celé řady produkčních i mimoprodukčních efektů, které tyto lesy dosud poskytovaly. Proto se odborníci shodují..

Přečíst celý článek

Kůrovce probudilo teplé počasí. První sčítání ukazuje, kde to bude nejhorší

V lesích skoro po celém Česku se začal rojit kůrovec. Pokud bude dlouhodobě pokračovat teplé a suché počasí, rozsah kůrovcové kalamity v Česku se tak bude výrazně zvětšovat.

Přečíst celý článek

K řešení kůrovcové kalamity chybí politická vůle, říká odborník (ČTK)

Řešení kůrovcové kalamity.

Přečíst celý článek