Stáhněte si Kalendář ochrany lesa pro rok 2018

Časopis Lesnická práce vydává jako již tradičně ve spolupráci s Lesní ochrannou službou, VÚLHM, v. v. i., Kalendář ochrany lesa, aktualizovaný pro rok 2018. Provozní lesníci v něm najdou přehled základních povinností a doporučení, na které je nutné v tom kterém měsíci v oblasti ochrany lesa myslet. 

 
 
Přečíst celý článek

Mondi Štětí spouští modernizační projekt EcoFlex (silvarium.cz)

Společnost Mondi Štětí slavnostně zahájila výstavbu nového regeneračního kotle, který bude milníkem v modernizaci infrastruktury a budoucího rozvoje papírenského závodu. Ceremoniálu se zúčastnil také předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Přečíst celý článek

Ukrást vánoční stromek v lese není dobrý nápad. Zapáchají a mají ustříhané větve (agris.cz)

Ukrást vánoční stromek v lese není dobrý nápad. Zapáchají a mají ustříhané větve (agris.cz)

 
Přečíst celý článek

Jan Kolowrat-Krakowský v otevřeném dopise kritizuje návrh zákazu úmyslných těžeb

Jan Kolowrat-Krakowský, vlastník rozsáhlých lesních pozemků v oblasti Orlických hor, odeslal ministrovi zemědělství Marianu Jurečkovi otevřený dopis, v němž vyjadřuje nesouhlas s návrhem plošného zákazu úmyslných těžeb smrku a borovice.

Přečíst celý článek

Ministerstvo zemědělství nařídilo zastavit úmyslné těžby lesních porostů

Tisková zpráva – Nepříznivé klimatické podmínky posledních let, zejména mimořádný vláhový deficit, oslabil vitalitu a odolnost zvláště jehličnatých lesních porostů prakticky na celém území České republiky. To má za následek přemnožení hmyzích škůdců lesních porostů (podkorního hmyzu), které v některých krajích dosáhlo dnes již kalamitního stavu. Ministerstvo zemědělství proto rozhodlo nařídit podle lesního zákona dočasné úplné zastavení jiných těžeb dřeva než těžeb nahodilých.

Přečíst celý článek